Znovu a znovu se v tisku a televizi setkávám s nabídkou finanční pomoci od firmy Provident Financial. Usměvavá paní slibuje, že se o mne dobře postará a tváří se jako rodinný přítel. Přitom jde zase jen o peníze, a to peníze moje. Podobných společností působí na českém trhu povícero, a vypadá to, že se všechny uživí. Rozhodl jsem se tedy podívat se na Provident trochu podrobněji.

Provident Financial poskytuje krátkodobé půjčky

Provident Financial je součást velké britské společnosti, které je jednou z největších poskytovatelů krátkodobých půjček. Nyní nabízí půjčky v šesti zemích. Půjčku lze vyřídit pohodlně a velmi rychle, ovšem za odpovídající RPSN (zjednodušeně úrok + poplatky). Na stránkách společnosti je kalkulačka, která Vám vypočítá, kolik a jak dlouho budete platit a kolik zaplatíte celkem. Peníze vám přinese obchodní zástupce přímo domů do 48 hodin od prvního kontaktu.

Přečtěte si také:  Jsou LED žárovky bezpečné nebo ne?

U Provident Financial si při první půjčce můžete půjčit od 3 000 do 16 000 Kč bez ručení, bez zástavy nemovitosti a skrytých poplatků. Půjčka může být na cokoliv, nemusíte uvádět důvod. Výhodou je přehledná smlouva na jednom papíru A4. Půjčka je snadno dostupná, má ale velmi vysoké RPSN.

Pokud vám před výplatou dojdou peníze a potřebujete rychlou finanční pomoc, může vám Provident Financial pomoci, pokud si chcete vzít půjčku na nákup například nějakého spotřebního zboží, je Provident zbytečně drahý a půjčka se vám nevyplatí.

Zkušenosti s firmou Provident Financial

Na internetu lze najít zkušenosti lidí, kteří přišli s Provident Financial do styku. Z těchto příběhů vyplývá, že nejvíce záleží na osobě obchodního zástupce, který půjčku vyjednává. Je možné najít obchodní zástupce ochotné vyjít lidem vstříc i v případě, kdy se zpozdím se splátkou, ale pokud narazíte na zástupce, který je tvrdý, může se půjčka od Providentu stát poměrně nepříjemnou a stresovou záležitostí.

Přečtěte si také:  Jak vysávají ruční vysavače? Recenze produktu od Bosch

Na co reaguje většina přispěvatelů v internetových diskuzích, jedná se právě o vysoké RPSN, které půjčku od Providentu prodražuje. Také je třeba počítat s tím, že peníze (mzda, důchod, příspěvky) vám chodí zpravidla jednou měsíčně, ale platit splátky Providentu je třeba každý týden. To, co se zdálo výhodné, může být najednou úplně jinak.

S výběrem půjčky buďte opatrní

Závěrem snad stačí dodat, že firma se snaží vytvářet dojem přítele, který vám pomůže v případě finančních problémů, a zdá se, že většinou to tak opravdu bude. Ovšem i tak je třeba nezapomínat na skutečnost, že se jedná o komerční firmu, jejíž cílem je vytváření zisku, tedy i zde jde v první řadě o VAŠE peníze.