Když bych rekonstruovala WC místnost, stoprocentně bych uvažovala o závěsné WC míse. Nejsympatičtější výhodou je pro mě možnost instalace do ideální výšky, a s tím související, zvednutím vzniklý prostor přímo pod ní, kam se tím pádem snadno dostanu mopem při důkladném úklidu.

Cenově se klozety pohybují už od 2500 Kč, i když samotná mísa nestačí. Takové toalety jsou úsporné, takže co se týče financí, nevidím žádnou překážku zvolit právě závěsné WC. Navíc působí maximálně moderně, a při vhodné instalaci mohou celou místnost opravdu esteticky vylepšit.

Žádný odborník v oboru sanita Vám nikdy nezapomene říct, že mísu si díky vhodnému modulu můžete do místnosti nainstalovat jak chcete, ale jen málokdo dopoví tuto přednost až do posledních detailů – co třeba osoby s omezenou hybností? A nemusíme myslet hned na invalidy, taková moje babička by zvýšení stoprocentně uvítala.

Přečtěte si také:  Jsou LED žárovky bezpečné nebo ne?

Závěsné WC se montuje na předstěnový kotvící systém obsahující už i ovládací tlačítka. Panel se zabuduje například do sádrokartonu nebo upevní před nosnou stěnu.

Díky výsuvným nohám si pak určíte, jak vysoko bude WC od podlahy, mají univerzálně řešenou také rozteč závěsných šroubů mísy. Řešení tak existuje pro všechny prostory, dokonce i pro ty, kde není zadní stěna úplně rovná.

Přečtěte si také:  Jak vysávají ruční vysavače? Recenze produktu od Bosch

Panely pro ukotvení závěsného WC se dají pořídit za pár tisícovek, díky povrchové úpravě slibují dlouhou životnost. Po montáži je stačí zakrýt sádrokartonovou deskou, takže nejsou potřeba žádné přídavné vyztužující ani kotvící prvky.

V nabídce dodavatelů najdete několik typů, a já věřím, že brzy najdete skvělé řešení i pro Vaše WC, a to dokonce v celých sériích pro případ, že by klozet mě být součástí koupelny.

Shrneme-li tedy naše možnosti, nejsme ničím omezeni, naopak závěsné WC vyřeší hned několik nepříjemností najednou.